Szanowni Państwo!

W imieniu swoim oraz rodziny szczerze i serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy zadeklarowali i przekazali 1% podatku dla Emilki, a także tym, którzy dokonali wpłat indywidualnych.

Po uzyskaniu pełnych informacji dotyczących rozmiarów pomocy, przekonaliśmy się jak wielu osobom los Emilki nie pozostał obojętny, co nam również dodaje dużo sił i motywacji do dalszego działania.

Jeżeli chodzi o Emilkę, to jesteśmy po kolejnej hospitalizacji w Centrum Zdrowia Dziecka i czekamy na konsultację w sprawie obecnej sytuacji i planów na przyszłość, bo operacja ciągle przed nami. Na tę chwilę cieszymy się, że Emilka zyskała już trochę czasu aby podrosnąć.
Niestety nikt nie jest w stanie określić ile czasu pozostało do operacji, gdyż oprócz zwężenia zastawek aorty określonego po urodzeniu jako krytyczne, nasila się również z czasem niedomykalność tych zastawek, która na dzień dzisiejszy oceniana jest jako II/III stopień oraz, dodatkowo, stopniowy przerost lewej komory serduszka.

Jak widać z opisu bieżącej sytuacji zdrowotnej córci problemy stopniowo nasilają się i jesteśmy świadomi, że ten bardzo trudny czas ciągle przed nami.
Państwa pomoc w dużym stopniu urealnia możliwość wyjazdu i przeprowadzenia operacji u Profesora Malca w Klinice w Monachium, u którego byliśmy już na konsultacji i który przedstawił dla Emilki jak dotychczas najlepsze rozwiązania.

W związku z licznymi zapytaniami czy w przyszłym roku będziemy również mieli możliwość gromadzenia środków w formie odpisu 1% podatku, potwierdzamy, że taka możliwość nadal istnieje i wciąż zwracamy się do Państwa o pomoc.

Jeszcze raz serdecznie Wszystkim dziękując, gorąco pozdrawiam.
Paweł Pawlus wraz z żoną oraz Emilką i jej starszą siostrą Karoliną.