Recenzja
Opowiem ci mroczną historię

Czarny Wygon. Bisy II
okiem literaturoznawcy

Emilka

Pomóżmy Emilce! 
 

 
 

     Emilka Pawlus urodziła się 16 maja 2010 r. w Przemyślu. Już w pierwszej dobie życia, w trakcie badań kontrolnych, stwierdzono u dziewczynki wadę serca w postaci krytycznego zwężenia zastawki aortalnej. Życie uratował Emilce natychmiastowy zabieg przeprowadzony już w czwartej dobie życia w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Polegał on na wprowadzeniu tętnicami pachwinowymi cewnika, a następnie, poprzez plastykę balonową, zastawki zostały rozszerzone.

     Niestety, przeprowadzony zabieg nie rozwiązuje problemu ze względu na złożoność wady i wiek Emilki, w związku z czym konieczna będzie operacja kardiochirurgiczna zanim dojdzie do powstania nieodwracalnych zmian w sercu i płucach. 

     Drodzy Państwo! 

     W imieniu Rodziców Emilki proszę o rozważenie przekazania 1 % podatku dochodowego z przeznaczeniem na leczenie dziewczynki. Mają oni nadzieję, że uda się przeprowadzić operację w najbardziej optymalnym momencie, z zastosowaniem najodpowiedniejszej metody, ale z tym wiążą się duże wydatki (leczenie, operacja, rehabilitacja i opieka pooperacyjna). Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak, która posiada status Organizacji Pożytku Publicznego upoważniła rodziców Emilki do korzystania z konta Fundacji w celu gromadzenia środków na leczenie córki, nie pobierając przy tym żadnych prowizji. 

     Jeden procent podatku może znacząco zwiększyć szansę Emilki na normalne życie, a jego przekazanie nie wiąże się z dodatkowym obciążeniem finansowym, dlatego serdecznie zachęcam do pomocy. 
 

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE: 

Aby przeznaczyć  1% podatku dochodowego na leczenie Emilki należy w zeznaniu podatkowym PIT wpisać następujące informacje w odpowiednie rubryki:

Nazwa OPP: FUNDACJA POMOCY DZIECIOM IM. STANISŁAWY BIEŃCZAK 
Numer KRS: 0000117587

Wnioskowana kwota: kwota, którą podatnik chce przekazać na rzecz OPP, wnioskowana kwota nie może przekraczać 1% kwoty podatku należnego po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem: NA LECZENIE EMILII PAWLUS 

Kontakt na wypadek potrzeby udzielenia dodatkowych informacji:

Paweł Pawlus

e-mail: [email protected]

tel. 660 333 211  

Upoważnienie uzyskane od Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak: 
 

 Wzór wypełnionej 3. strony zeznania podatkowego PIT-37: 
 

© Stefan Darda 2023

wykonanie: WebDuDi
Strona dopasowana do rozdzielczości 1024x768 lub wyższych