Zapraszamy do odtworzenia słuchowiska na podstawie opowiadania „Dwie dychy na gwiazdkę” autorstwa Stefana Dardy. Słuchowisko było dołączone na płycie do jednego z numerów nieistniejącego już czasopisma „Lśnienie”.
Aby przejść do odtwarzania audycji, wystarczy kliknąć w poniższą ilustrację do opowiadania, której autorką jest Barbara Wyrowińska.
Miło nam przy okazji poinformować, że już w styczniu 2012 r. ukaże się pierwszy numer czasopisma „Coś na progu”, w którego tworzenie zaangażowane są m.in. osoby niegdyś współtworzące „Lśnienie”.
„Coś na progu” będzie dwumiesięcznikiem dla fanów wszystkiego, co groźne, mroczne, niesamowite i kryminalne. "Coś" zostanie wydane na papierze (60 stron) oraz na smartfony, e-readery i tablety. Poniżej prezentujemy okładkę pierwszego numeru czasopisma.
Drodzy Państwo,
niemal rok temu na tej stronie pojawiła się prośba o pomoc dla Emilki Pawlus – kilkumiesięcznej wtedy dziewczynki, u której stwierdzono zagrażającą życiu wadę serca.
Od tamtej pory minęło sporo czasu, wielu z Państwa pomogło, przekazując na szczytny cel 1% podatku, niektórzy wsparli też Emilkę indywidualnymi wpłatami. Za każdą okazaną pomoc dziękujemy w imieniu dziewczynki, jej rodziców i starszej siostry.
Jak widać na powyższym zdjęciu, Emilka rośnie jak na drożdżach. Do nieuniknionej i skomplikowanej operacji kardiochirurgicznej, która zostanie przeprowadzona w Monachium, pozostaje coraz mniej czasu, a środki finansowe na jej wykonanie wciąż są potrzebne.
Z podziękowaniem za okazaną pomoc zwrócił się do Państwa także Paweł Pawlus – tata dziewczynki. Oto jego list:
Bardziej szczegółowe informacje odnośnie choroby dziewczynki, a także odnośnie możliwości pomocy znajdziecie Państwo pod następującym linkiem:
Dziękujemy i prosimy o jeszcze!
Zachęcamy do obejrzenia wywiadu w magazynie kulturalnym „Afisz”, wyemitowanym przez TVP Lublin w środę, 30-go listopada 2011 r.
Cały program znaleźć można pod poniższym linkiem:
Zapraszamy do odsłuchania rozmowy ze Stefanem Dardą, którą przeprowadził red. Tomasz Wybranowski dla Polonijnej Tygodniówki w radiu NEAR 90.3 FM (Irlandia).
W trakcie rozmowy padają nowe informacje, dotyczące „Bisów” – trzeciej części „Czarnego Wygonu”, więc tym bardziej życzymy miłego odbioru!
Aby odtworzyć audycję, należy kliknąć w poniższe logo:
W najbliższym czasie na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu będą miały miejsce spotkania ze Stefanem Dardą. Oto ich harmonogram:
Czwartek, 17-go listopada:
Firlej, godz. 16.30 (Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Kościelna 4),
Piątek, 18-go listopada:
Świdnik, godz. 18.00 (Filia nr 4 Biblioteki Miejsko-Powiatowej, ul. Armii Krajowej 3 – Szkoła Podstawowa nr 7).
Powyższe dwa spotkania organizuje Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie w ramach programu Instytutu Książki „Tu czytamy! Dyskusyjne Kluby Książki”.
Czwartek, 24-go listopada
Lubaczów, godz. 16.00 (Biblioteka Powiatowa, ul. Kościuszki 161).
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Z przykrością informujemy, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom, Stefan Darda z przyczyn osobistych nie pojawi się w tym roku na Festiwalu Fantastyki „Falkon” w Lublinie.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w planowanych z jego udziałem punktach programu, w imieniu Autora przepraszamy za tę nieprzewidzianą zmianę.
Miło nam poinformować, że do sprzedaży trafiła właśnie powieść Stefana Dardy „Czarny Wygon. Starzyzna” w wersji dźwiękowej, wydana przez wydawnictwo „Storybox”, w interpretacji Zbigniewa Moskala.
Przypominamy, że książka została w roku 2011 nominowana do Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2010.
Pełny opis audiobooka znajdziecie Państwo na stronie wydawcy po kliknięciu w poniższy wizerunek okładki.
Życzymy miłego odbioru!
Zachęcamy do przeczytania wywiadu, zatytułowanego „Pójdę trochę w poprzek”, który został opublikowany w najnowszym numerze miesięcznika kulturalnego LAMPA.
Łukasz Orbitowski i Jarosław Urbaniuk rozmawiają ze Stefanem Dardą m.in. na temat kontrowersji odnośnie nominacji do Nagrody Zajdla, o inspiracjach literackich, warsztacie, ludowych strachach, możliwościach zostania w Polsce zawodowym pisarzem, porównaniach do Stephena Kinga, a także o… bycie i niebycie.
Cały wywiad przeczytacie Państwo w najnowszej LAMPIE, a dla zachęty publikujemy jego fragment (do odczytu po kliknięciu w poniższy wizerunek okładki).
ŻYCZYMY PRZYJEMNEJ LEKTURY!
Zapraszamy serdecznie na spotkania ze Stefanem Dardą, które będą miały miejsce w najbliższym czasie.
Warszawa, 29.10.2011 r. (sobota)
Punkty programu z udziałem Stefana Dardy:
- spotkanie autorskie (godz. 16.00 – 17.00),
- prelekcja „Miniporadnik dla przyszłych i początkujących autorów literatury fantastycznej” (godz. 18.00 – 19.00).
Warszawa, XXI Liceum Ogólnokształcące im Hugona Kołłątaja, ul. Grójecka 93
Kraków, 05.11.2011 r. (sobota)
Spotkanie Stefana Dardy z Czytelnikami na stoisku nr F21 (stoisko Księgarni Internetowej Gandalf).
Kraków, Hala Targi, ul. Centralna 41a
Lublin, 12.11.2011 r. (piątek)
Punkty programu z udziałem Stefana Dardy:
- panel dyskusyjny „Stephen King a polski horror…” (godz. 17.00),
- spotkanie autorskie (godz. 13.00 – 14.00).
Lublin, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji, ul. Bursaki 12
W dniu 15 października 2011 r. w Toruniu ogłoszono wyniki plebiscytu czytelników polskiej literatury fantastycznej Nautilus za rok 2010. Z przyjemnością informujemy, że trzecie miejsce w kategorii „Książka” zajęła powieść Stefana Dardy „Czarny Wygon. Słoneczna Dolina”, uzyskując 1475 punktów.
A oto pełne wyniki plebiscytu:
Książka:
Opowiadanie:
Gratulujemy Laureatom!
W nocy ze środy na czwartek (19/20 października), w godzinach od 0.05 do 2.00, Stefan Darda będzie gościem audycji „Ossobliwości Muzyczne” emitowanej „na żywo” przez Program Trzeci Polskiego Radia.
Słuchacze będą mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać premiery opowiadania „Słowo Czarnego”, które nawiązuje do treści książki „Czarny Wygon. Starzyzna”, a jednocześnie zapowiada trzeci i ostatni tom trylogii „Czarny Wygon” zatytułowanej „Bisy”.
Prócz tego Stefan Darda opowie o swoich najbliższych planach wydawniczych, planowanych na najbliższy czas spotkaniach autorskich, a także zaprezentuje kilka przywiezionych ze sobą utworów. Można również liczyć na prezenty książkowe, więc tym bardziej zapraszamy do słuchania!
Aby wprowadzić Państwa w klimat programu, zachęcamy do lektury początkowego fragmentu historii z mrocznym Roztoczem w tle:
Życzymy miłej lektury i zapraszamy do radioodbiorników w nocy ze środy na czwartek, tuż po północy!
26-go września 2011 r. będzie miała miejsce premiera antologii opowiadań grozy „15 blizn” wydanej przez Wydawnictwo Replika.
W zbiorze znajdą się opowiadania takich gwiazd światowej i polskiej literatury grozy jak: Jack Ketchum, Ramsey Campbell, Joe Hill, Graham Masterton, Paweł Paliński, Kazimierz Kyrcz Jr, Mort Castle, Robert Cichowlas, Dawid Kain, Łukasz Śmigiel, Jacek M. Rostocki, Aleksandra Zielińska, Edward Lee i F. Paul Wilson.
Nie zabraknie także opowiadania Stefana Dardy. Fragment zawartego w antologii kilkudziesięciostronicowego tekstu jego autorstwa, zatytułowanego „Spójrz na to z drugiej strony”, przeczytać można po kliknięciu w grafikę zamieszczoną poniżej:
Przyjemnej lektury!
Zapraszamy na Zamojskie Spotkania z Fantastyką, które odbędą się w dniach od 16 do 18 września 2011 r.
Wśród wielu planowanych atrakcji zaplanowano także dwa punkty programu z udziałem Stefana Dardy.
Pierwszym z nich będzie spotkanie autorskie, które rozpocznie się w sobotę, 17 września o godz. 13.00.
Godzinę później (sobota, godz. 14.00) Stefan Darda poprowadzi Miniporadnik dla przyszłych i początkujących autorów literatury fantastycznej. Oto krótki opis tematyki prelekcji:
Marzysz o pisaniu? Zamierzasz zacząć pisać? A może już zacząłeś, tylko nie wiesz, co zrobić z tekstami, które zalegają w Twojej szufladzie? Jeśli odpowiedź na jedno z tych pytań jest twierdząca, to spotkanie ze Stefanem Dardą jest właśnie dla Ciebie!
Dowiesz się na nim w jaki sposób pracować nad tekstem, by był atrakcyjny dla czytelnika, komu przedstawić go do oceny, gdzie wysłać i w jaki sposób rozmawiać z potencjalnym wydawcą, a także jak odróżnić poważne wydawnictwo od niepoważnego. Dowiesz się czy warto startować w konkursach ogłaszanych przez czasopisma i wydawnictwa, a także poznasz odpowiedź na pytanie "Czy recenzent i redaktor mają zawsze rację?"
Nie przegap! Takiej wiedzy nie znajdziesz w podręcznikach dla początkujących pisarzy!
Impreza odbędzie się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Zamościu przy ulicy Partyzantów 68. Więcej szczegółów znaleźć można na oficjalnej stronie Konwentu, do której link podajemy poniżej:
IX Zamojskie Spotkania z Fantastyką
Na początku września rusza zabawa, podczas której można będzie zdobyć wiele atrakcyjnych książek. Aby wziąć w niej udział wystarczy polubić oficjalny facebookowy profil autora, do którego link podajemy poniżej:
Oficjalna strona Stefana Dardy na Facebooku
Do zdobycia:
- powieści i audiobooki autorstwa Stefana Dardy,
- antologie "11 Cięć" z udziałem polskich i zagranicznych autorów grozy (m.in. Morta Castle, Łukasza Orbitowskiego i Grahama Masterona),
- antologie grozy "15 Blizn" z udziałem m.in. Jacka Ketchuma, Joego Hilla, Grahama Mastertona i Ramseya Campbella, zawierające także premierowe opowiadanie Stefana Dardy zatytułowane "Spójrz na to z drugiej strony",
- wyjątkowe i unikalne (niedostępne w księgarniach) antologie Nagrody Zajdla 2010, zawierające m.in. opowiadanie Stefana Dardy "Ostatni telefon".
Kilka miesięcy temu do księgarń trafiła „Czarna, bezgwiezdna noc”.
Czy warto sięgnąć po najnowszą książkę Stephena Kinga?
Na to pytanie na łamach Fantastycznego Portalu Kulturalnego Gildia.pl próbują odpowiedzieć: Bartosz Czartoryski, Stefan Darda i Łukasz Śmigiel.
Aby przejść do lektury rozmowy wystarczy kliknąć poniższą grafikę.
Zapraszamy do uczestnictwa w Konwencie Miłośników Fantastyki KRESKON 2011, który odbędzie się w dniach 12-14 sierpnia w Tomaszowie Lubelskim.
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, a jedną z nich będzie spotkanie ze Stefanem Dardą, które rozpocznie się 13 sierpnia (sobota) o godzinie 12.00 w Gimnazjum nr 1 przy ul. Kopernika 4.
Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie Państwo na jej oficjalnej stronie, po kliknięciu w poniższy link:
Z przyjemnością informujemy, że Stefan Darda został nominowany do najbardziej prestiżowego wyróżnienia polskiej literatury fantastycznej – Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2010.
Wśród wyróżnionych utworów znalazły się:
Opowiadanie „Ostatni telefon”
oraz:
Powieść „Czarny Wygon. Słoneczna Dolina”
Powieść „Czarny Wygon. Starzyzna”
Pełną listę nominowanych utworów można znaleźć klikając w poniższy link:
Nagroda im. Janusza A Zajdla za rok 2010 (nominacje)
Zapraszamy na Dni Fantastyki do Wrocławia, które w tym roku odbędą się w dniach od 24-go do 26-go czerwca.
Hasło przewodnie nadchodzącej edycji brzmi: „Między Science a Fiction”. Impreza tradycyjnie odbędzie się w Centrum Kultury „ZAMEK” (Plac Świętojański 1).
W programie wiele atrakcji, w tym dwa wydarzenia z udziałem autora „Domu na wyrębach” i cyklu „Czarny Wygon”:
- sobota, godz. 15.00 (Galeria) – „Polski horror?” Robert Cichowlas, Stefan Darda, Łukasz Orbitowski i Jakub Żulczyk udowadniają, że i u nas może być strasznie. Dyskusja o opowieściach grozy osadzonych w rodzimych realiach,
- sobota, godz. 18.00 (Sala widowiskowa) – „Współczesne trendy w literaturze i filmie grozy”. Panel dyskusyjny ze specjalnym udziałem Ramseya Campbella i polskich pisarzy: Stefana Dardy, Dawida Kaina i Łukasza Orbitowskiego.
Ponadto organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla miłośników szeroko pojętej fantastyki, a szczegółowy program imprezy znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem:
Zachęcamy do udziału!
Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie Stefana Dardy, które rozpocznie się w piątek, 17-go czerwca 2011 r. o godz. 17.00.
Miejsce: Salon Empik w Galerii Graffica
Rzeszów
ul. Lisa Kuli 19
Serdecznie zapraszamy na spotkania autorskie Stefana Dardy, które w najbliższych dniach będą miały miejsce na Lubelszczyźnie.
Pierwsze z nich odbędzie się w ramach szeroko zakrojonej imprezy „Noc Kultury” – początek w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (Galeria Zielona) w sobotę, 04-go czerwca 2011 r. o godzinie 19.00. Wśród wielu atrakcji (tuż po spotkaniu autorskim) koncert Magdy Welc – zwyciężczyni ostatniej edycji programu „Mam Talent”.
Więcej szczegółów poznacie Państwo klikając w poniższą fotografię.
Szczegółowy program „Nocy Kultury” – imprezy promującej Lublin jako kandydata do miana Europejskiej Stolicy Kultury w 2016, poznać można klikając w poniższą grafikę.
Dwa dni później, czyli 06-go czerwca 2011 r., Stefan Darda spotka się z Czytelnikami w Gminnej Bibliotece Publicznej w Górze Puławskiej (ul. Nowa 9).
Początek spotkania o godz. 11.00.
Raz jeszcze ZAPRASZAMY!
Szanowni Państwo!
Trwa głosowanie Czytelników na najbardziej prestiżową nagrodę polskiej literatury fantastycznej za rok 2010. Spośród wszystkich opublikowanych utworów tego gatunku, które miały premierę w ubiegłym roku, do drugiego etapu przejdzie pięć najlepszych powieści i pięć najlepszych opowiadań.
Zachęcamy do oddania głosów na utwory Stefana Dardy. Możecie Państwo zagłosować na:
Powieść „Czarny Wygon. Słoneczna Dolina”
Powieść „Czarny Wygon. Starzyzna”
Opowiadanie „Ostatni telefon”
Opowiadanie „Retrowizje”
Każdy głosujący może oddać głos na pięć powieści i pięć opowiadań.
Najprościej można to zrobić poprzez Internet. Portal www.kurier365.pl opublikował formularz do głosowania, w którym znajdziecie Państwo (po rozwinięciu listy przy odpowiednim polu) wszystkie wymienione wyżej utwory Stefana Dardy (w tym opowiadanie „Retrowizje” umieszczone wśród publikacji internetowych, na dole listy opowiadań).
Aby przejść do formularza głosowania wystarczy kliknąć w poniższą grafikę.
Głosowanie trwa do 15-go czerwca, lecz by mieć pewność, że głosy zostaną zaliczone, należy je oddać nieco wcześniej.
Zapraszamy do głosowania!
Na opublikowanej wcześniej mapie dziś dodaliśmy dwa kolejne miejsca. Zapraszamy na spotkania do następujących bibliotek:
12 maja (czwartek), godz. 17.00 - Gminna Biblioteka Publiczna w Niedrzwicy Dużej, ul. Kraśnicka 51,
13 maja (piątek), godz. 17.00 - Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie, ul. Kardynała Wyszyńskiego 24.
Podobnie jak poprzednio, organizatorem spotkań jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie w ramach programu Instytutu Książki „Tu czytamy! Dyskusyjne Kluby Książki”.
Serdecznie zapraszamy na spotkania autorskie Stefana Dardy, które jeszcze w kwietniu będą miały miejsce na Lubelszczyźnie. Spotkania organizuje Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie w ramach programu Instytutu Książki „Tu czytamy! Dyskusyjne Kluby Książki”.
Oto szczegółowy harmonogram:
Środa, 27-go kwietnia:
Uchanie, godz. 12.00 (Sala Widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury, ul. Partyzantów 1),
Hrubieszów, godz. 17.00 (Kawiarnia w Hrubieszowskim Domu Kultury, ul. 3-go Maja 7 a).
Czwartek, 28-go kwietnia:
Radzyń Podlaski, godz. 12.00 (Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Jana Pawła II 2 – Pałac),
Łęczna, godz. 16.00 (Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Staszica 9).
Piątek, 29-go kwietnia:
Poniatowa, godz. 10.30 (Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Fabryczna 1),
Zawada k/Zamościa, godz. 16.00 (Biblioteka Publiczna Gminy Zamość, Filia w Zawadzie).
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Z przyjemnością przekazujemy informację, że od kilku dni można nabyć powieść „Czarny Wygon. Słoneczna Dolina” w wersji dźwiękowej, w doskonałej interpretacji Wiktora Zborowskiego. Osób, które miały przyjemność słuchać „Domu na wyrębach” czytanego przez tego świetnego aktora, z pewnością nie trzeba zachęcać, by sięgnęły również po „Słoneczną Dolinę”. Jeśli natomiast ktoś nie próbował do tej pory kontaktu z literaturą w tej właśnie formie – serdecznie zachęcamy. Niezapomniane przeżycia gwarantowane!
Miło nam poinformować, że w nocy ze środy na czwartek (06/07 kwietnia 2011 r.) Stefan Darda będzie gościem redaktora Wojciecha Ossowskiego w audycji „Ossobliwości muzyczne” emitowanej na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.
Jak przystało na spotkanie z autorem literatury grozy, program (nadawany z Warszawy „na żywo”) rozpocznie się pięć minut po północy.
Słuchacze „Trójki” poznają tajniki pracy Stefana Dardy nad kolejnymi powieściami i opowiadaniami (posłuchać będzie też można muzyki, która towarzyszy autorowi podczas pisania). Będzie także mowa o rodzimych duchach, zjawach, demonach i upiorach.
Autor „Domu na wyrębach” i „Czarnego Wygonu” opowie o niewyjaśnionym zdarzeniu, które przeżył na własnej skórze, a które przyczyniło się do powstania jednego z niepublikowanych jeszcze utworów.
Osoby, które zdecydują się o tak późnej porze zasiąść przy radioodbiornikach, jako pierwsze dowiedzą się tego, czy opublikowana pierwszego kwietnia w Internecie okładka książki „Czarny Wygon. Bisy” to żart primaaprilisowy, czy też prace nad trzecią częścią „Czarnego Wygonu” w istocie trwają…
Oczywiście, niezawodny Wojciech Ossowski przygotuje na to spotkanie mnóstwo świetnej, korespondującej z tematyką spotkania muzyki. Zapewne będą też utwory, w których usłyszeć będzie można Stefana Dardę z czasów, gdy był muzykiem „Orkiestry świętego Mikołaja”.
UWAGA
W trakcie audycji słuchacze będą mogli zdobyć książki i audiobooki Stefana Dardy z dedykacją autora!
To wszystko i o wiele więcej na antenie radiowej „Trójki”. Audycja potrwa do godziny czwartej nad ranem, więc warto zaplanować na czwartek urlop lub wolne od szkoły.
Zapraszamy serdecznie do słuchania, życzymy dobrego odbioru i podajemy poniżej link (po kliknięciu w zdjęcie), który zapowiada program na oficjalnej stronie „Trójki”.
Z przyjemnością prezentujemy Państwu okładkę powieści „Czarny Wygon. Bisy”, która pojawi się w księgarniach jeszcze w tym roku.
Mamy przyjemność poinformować, że w marcowym numerze miesięcznika kulturalnego „Lampa” został opublikowany obszerny artykuł zatytułowany: „Terror zabobonu – o horrorach Stefana Dardy”.
Przemysław Pieniążek, który jest autorem tekstu, na trzech stronach czasopisma dokonuje szczegółowej analizy „Domu na wyrębach” i dylogii „Czarny Wygon”.
By zachęcić do lektury całego opracowania, niżej cytujemy krótki jego fragment:
„(…) Stefan Darda udowodnił, że jest zdolnym rzemieślnikiem i znawcą gatunku, potrafiącym z wprawą komponować kameralne, nadnaturalne dreszczowce przetykane elementami horroru cielesnego oraz oszczędnie dawkowaną makabrą. Niemniej pod zasłoną gatunkowości autor przemyca nostalgiczne opowieści o ludzkich namiętnościach, tęsknotach, cenie, jaką przychodzi za realizowanie marzeń zapłacić, ale także liryczną refleksję na temat relacji człowieka ze światem natury, jawiącym się w równym stopniu jako azyl oferujący wyzwolenie od zastraszającego pędu współczesności, ale także jako pęknięta przestrzeń, w której nic nie jest jednoznaczne ani możliwe do całkowitego poznania czy zrozumienia. Darda przypomina, jak różne mogą być oblicza wolnej woli oraz pamięci – ukazanej zarówno jako siła sprawcza, ocalająca, ale i destrukcyjna – podkreślając równocześnie wagę przemijania będącego wyznacznikiem naszej tożsamości, modelu życia, wreszcie człowieczeństwa. (…)”
Z całą pewnością warto przeczytać cały tekst, ale także inne artykuły, których autorami są m.in.: Paweł Konjo Konnak, Krzysztof Skiba i Paweł Gołoburda. Więcej informacji o czasopiśmie „Lampa” znaleźć można po kliknięciu w poniższy wizerunek okładki.
Serdecznie zapraszamy na spotkania autorskie ze Stefanem Dardą, które wkrótce odbędą się na Lubelszczyźnie. Kolejna okazja do spotkania z autorem „Domu na wyrębach” i „Czarnego Wygonu” nadarzy się nieprędko, więc tym bardziej warto przybyć, spotkać pisarza „na żywo” i zdobyć dedykację we własnym egzemplarzu książki.
Oto lokalizacja i szczegółowy harmonogram spotkań:
Wtorek, 22-go marca 2011 r.:
- Szkoła w Łabuniach, godz. 9.00,
- Szkoła w Łabuńkach, godz. 10.30.
Środa, 23-go marca 2011 r.:
- Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Nałęczowie, Al. Lipowa 6, godz. 10.00,
- Gimnazjum Nr 19 w Lublinie, ul. Szkolna 6, godz. 13.30.
Czwartek, 24-go marca 2011 r.:
- Gminne Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej k/Krasnegostawu, godz. 10.30,
- Wiejski Dom Kultury w Niemienicach k/Krasnegostawu, godz. 13.00.
Piątek, 25-go marca 2011 r.:
- Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrówku k/Lubartowa, godz. 10.00,
- Liceum Ogólnokształcące w Rudzie-Hucie k/Chełma, godz. 13.00.
Piątek, 15-go kwietnia 2011 r.:
- Gminny Ośrodek Kultury w Lubyczy Królewskiej, ul. Jana III Sobieskiego 16, godz. 18.00.
Zachęcamy do lektury relacji ze spotkania autorskiego Stefana Dardy, które odbyło się w Książnicy Zamojskiej 17-go marca 2011 r.
Autorem tekstu, który ukazał się na łamach portalu Zamość onLine, jest Robert Marchwiany.
Aby przejść do relacji wystarczy kliknąć na poniższe logo.
Z przykrością informuję, że z przyczyn osobistych nie uda mi się dotrzeć na tegoroczny "Grojkon". Przepraszam osoby, które planowały uczestniczyć w panelu i prelekcji z moim udziałem. Mam nadzieję, że do zobaczenia innym razem...
Stefan Darda
Serdecznie zapraszamy na 5. Zjazd Miłośników Fantastyki i Gier "Grojkon 2011", który odbędzie się w Bielsku-Białej w dniach 11.03 – 13.03.2011 r. Jest to największa tego typu impreza na Podbeskidziu, a organizatorzy gwarantują mnóstwo atrakcji dla osób, które zdecydują się na wzięcie w niej udziału (szczegółowy program znaleźć można pod następującym linkiem: Grojkon 2011).
Jednym z gości tegorocznego Grojkonu będzie Stefan Darda, który wraz z Łukaszem Orbitowskim i Kazimierzem Kyrczem Jr. weźmie udział w panelu dyskusyjnym na temat: „Horror w muzyce, muzyka w horrorze”. Panel rozpocznie się w piątek 11.03.2011 r. o godz. 20.00.
Natomiast w sobotę 12.03.2011 r. o godz. 11.30, Stefan Darda zaprezentuje prelekcję na temat:
„Jak przechytrzyć zmory i upiory?
– poradnik dla początkujących i średnio zaawansowanych”.
Więcej informacji na temat rozbudowanego bloku horroru i grozy na tegorocznym Grojkonie, a także opis innych atrakcji (w tym listę zaproszonych gości), znaleźć można na oficjalnej stronie imprezy, do której link podajemy poniżej.
ZAPRASZAMY!
Zachęcamy do lektury obszernego wywiadu ze Stefanem Dardą, który właśnie ukazał się na portalu Kwartalnika Fantastyczno-Kryminalnego „Qfant”.
Autor „Domu na wyrębach” i cyklu „Czarny Wygon” odpowiada między innymi na pytania dotyczące polskiego rynku wydawniczego, znaczenia literackich nagród dla autorów fantastyki, opowiada o swoich dalekosiężnych planach, a także o marzeniach i najmilszym zaskoczeniu, jakie spotkało go w związku z pisaniem książek.
Aby przeczytać wywiad wystarczy kliknąć w poniższe logo.
Zapraszamy do lektury najnowszych recenzji powieści „Czarny Wygon. Starzyzna”.
Pierwsza z nich ukazała się na portalu Magazynu Kulturalno-Literackiego „Doza”, natomiast drugą można przeczytać na Fantastycznym Portalu Kulturalnym „Gildia.pl”.
Szanowni Państwo!
Rozpoczęło się głosowanie na Nagrodę Sfinks 2010, również w kategorii „Polskie powieści roku 2010”.
Jeśli przypadły Państwu do gustu książki autorstwa Stefana Dardy: „Czarny Wygon. Słoneczna Dolina” oraz „Czarny Wygon. Starzyzna”, zachęcamy do oddania głosów na te powieści. Można to zrobić po kliknięciu w poniższą grafikę:
Jednocześnie prosimy o wzięcie pod uwagę następujących zapisów regulaminowych:
„W każdej kategorii można zagłosować na 1-3 utwory, głosy są równoważne.
Każdy może oddać 1 głos, w głosowaniu będą weryfikowane IP komputerów i adresów e-mailowych, z których wysłano głosy.”
Zachęcamy do głosowania!
Jak autor powieści zlokalizowanych na Lubelszczyźnie przyjmowany jest przez Czytelników na Podkarpaciu? W jaki sposób powstawał „Czarny Wygon”? Co jest wyznacznikiem dobrego horroru i co Stefan Darda sądzi o ewentualnej ekranizacji którejś ze swoich powieści? Odpowiedzi na te i inne pytania zadane przez Rafała Rabczaka – dziennikarza Radia ESKA, poznacie Państwo odsłuchując wywiad, który niedawno został wyemitowany na antenie tego właśnie radia.
Aby uruchomić odtwarzanie rozmowy wystarczy kliknąć w poniższe logo.
Zachęcamy do przeczytania kolejnych recenzji powieści Stefana Dardy „Czarny Wygon. Starzyzna”, które w ostatnim czasie pojawiły się w Internecie. Każdą z nich można otworzyć klikając w poszczególne poniższe symbole portali.