
1. Premiera powieści „Zabij mnie, tato”

W pierwszych dniach listopada 2015 roku w księgarniach ukazała się najnowsza powieść Stefana Dardy. Jest to thriller, którego fabuła rozgrywa się we współczesnej Polsce. Tuż po premierze w sieci pojawiło się wiele recenzji tej książki. Poniżej przedstawiamy linki do kilku z nich:
http://ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com/2015/12/stefan-darda-zabij-mnietato.html?m=1
Fragment:
Rewelacyjna! - to pierwsze co nasunęło mi się po przeczytaniu książki Stefana Dardy "Zabij mnie, tato". Nie ma w tym żadnej przesady. Ta książka mnie po prostu urzekła, pochłonęła, zagrała moimi emocjami.
http://www.qfant.pl/review/stefan-darda-zabij-mnie-tato/
Fragment:
"Atmosfera rozpaczy i cierpienia jest tutaj odczuwalna na każdym kroku. Wysunięcie tragedii rodziny Szykowiaków oraz ich przyjaciół na pierwszy plan budzi w czytelniku wiele emocji, począwszy od współczucia i smutku, po złość i gniew spowodowany nieudolnością przepisów prawa. Autor niewiele miejsca poświęca samemu sprawcy – nie bawi się w tłumaczenie, wybielanie czy też eksponowanie zwyrodnialczych cech porywacza. Nie ma tutaj bowiem miejsca na relatywizm moralny – zło nazwane jest złem, a dobro dobrem."
http://paradoks.net.pl/read/28160
Fragment:
„Darda porusza w swej książce bardzo poważne sprawy – bezbronność naszego społeczeństwa w obliczu zagrożenia i częstą bezsilność organów ścigania, związanych absurdalnymi przepisami. Piętnuje też powszechną obecnie, bardzo niebezpieczną fascynację seryjnymi mordercami (seriale w stylu „Hannibal” lub „Dexter”) i brak poczucia moralności, który każe kreować przestępców na gwiazdy Internetu. Jest to swego rodzaju społeczna mania samobójcza, przynosząca fatalne owoce. Cała historia i wszystkie postaci w książce służą ukazaniu tego niebezpieczeństwa. Książka jest mroczna, wręcz ponura, które to cechy są widoczne w całej twórczości Stefana Dardy – ale też bardzo interesująca, z dobrze opisanym tłem społecznym i podłożem psychologicznym oraz galerią świetnie scharakteryzowanych bohaterów.”
http://okiem-na-horror.blogspot.com/2015/12/stefan-darda-zabij-mnie-tato.html
Fragment:
„Jest to opowieść o tym, że tak naprawdę nic nie trwa wiecznie i niczego nigdy nie da się przewidzieć. Niby nic w tym odkrywczego, ale autor ukazuje nam to z całkiem innej perspektywy.
Podsumowując, „Zabij mnie, tato” to kolejna rewelacyjna pozycja do przeczytania. Polecam ją wrażliwym osobom, które w książce szukają większych doznań niż tylko sensacja i zbrodnia.
Konkretnie, mocno, intensywnie – tak właśnie pisze Stefan Darda.”
http://szczere-recenzje.pl/idealny-prezent-dla-taty-dobry-kryminal/3988/#more-3988
Fragment:
„Jest wiele opisów zmagań typowej rodziny na dorobku, pasjonująca kryminalna zagadka z tragicznym finałem, a do tego surowa krytyka naszego wymiaru sprawiedliwości. Mój tato, który podobnie jak główny bohater książki, jest byłym stróżem prawa, z pewnością dodatkowo doceni realizm opisu pracy policjantów, do którego widać, że Darda bardzo się przyłożył.”
2. Nagroda Grabińskiego dla Stefana Dardy

17 października 2015 roku w Krakowie podczas 3. edycji Krakowskiego Festiwalu Amatorów Strachu Obrzydzenia i Niepokoju (KFASON 2015) ogłoszono Laureatów Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego za rok 2014. Stefan Darda otrzymał to najbardziej prestiżowe wyróżnienie dla polskich twórców grozy za antologię „Opowiem ci mroczną historię” (kategoria „Książka”, głosowanie Czytelników).
3. Nowe audiobooki

W drugiej połowie 2015 roku w księgarniach pojawiły się dwie nowe powieści Stefana Dardy w wersji audio. Pierwszą z nich jest czwarta i ostatnia część cyklu powieściowego „Czarny Wygon” („Czarny Wygon. Bisy II”), a drugą – wspomniana wyżej antologia „Opowiem ci mroczną historię”. Obie książki przeczytał Roch Siemianowski.
4. Wywiad dla programu „Miejsce do… czytania”

Na początku listopada 2015 roku na antenie TVP Rzeszów wyemitowano pierwszy odcinek programu „Miejsce do… czytania”, w którym można obejrzeć wywiad ze Stefanem Dardą, poświęcony m.in. jego najnowszej powieści „Zabij mnie, tato”. Program można obejrzeć pod następującym linkiem:
http://rzeszow.tvp.pl/22556500/odcinek-1
5. Pakiet „Czarny Wygon”

W grudniu 2015 roku w księgarniach pojawił się pakiet „Czarny Wygon”. Jest to specjalne wydanie roztoczańskiego cyklu Stefana Dardy w twardej oprawie (2 tomy w specjalnym kartoniku; drugi tom jest opatrzony posłowiem niewystępującym w oprawie miękkiej). Cena okładkowa pakietu wynosi 49,90 zł, przy czym w niektórych księgarniach internetowych nabyć go można za kwotę nieznacznie przekraczającą 30 zł.
6. Autor Grudnia w plebiscycie strony „Książka Zamiast Kwiatka”

W organizowanym cyklicznie przez popularną literacką witrynę „Książka Zamiast Kwiatka” plebiscycie, Stefan Darda głosami Czytelników został wybrany Autorem Grudnia 2015.
7. Opracowanie naukowe w „Creatio Fantastica”

W internetowym magazynie „Creatio Fantastica” (http://creatiofantastica.com/) został opublikowany artykuł naukowy: DWIĘKI, KTÓRE STRASZĄ... AKUSTYCZNY WYMIAR "DOMU NA WYRĘBACH" STEFANA DARDY. Jego autorem jest dr hab. Marek Kurkiewicz (Zakład Polskiej Literatury Nowoczesnej i Ponowoczesnej w Instytucie Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy). Całość tekstu można przeczytać bezpłatnie po kliknięciu w poniższy link:
https://creatiofantastica.files.wordpress.com/2015/12/artn-marek-kurkiewicz-dc5bawic499ki-ktc3b3re-straszc485-akustyczny-wymiar-domu-na-wyrc499bach-stefana-dardy.pdf
Kolejne wieści wkrótce!
Dodał: Administrator