Recenzja
Opowiem ci mroczną historię

Czarny Wygon. Bisy II
okiem literaturoznawcy

 

Premiery 2020

 

Pogaduchy

 10.11.2022

Nowa książka Stefana Dardy już w księgarniach!


Miło nam poinformować, że kilka dni temu ukazała się książka "Przebudzenie zmarłego czasu, tom 2. Druga gemma". Jest to kontynuacja cyklu zapoczątkowanego w 2019 roku powieścią "Przebudzenie zmarłego czasu. Powrót."

 

Opis wydawcy:

Powrót, o którym mowa w pierwszej części cyklu, pociąga za sobą coraz więcej zaskakujących i niepokojących zdarzeń. Jakub Domaradzki z każdym dniem odkrywa kolejne tajemnice nieżyjącego wuja, a te zagrażają już nie tylko głównemu bohaterowi Przebudzenia zmarłego czasu. Okazuje się jednak, że niekiedy ryzykowna droga może prowadzić do zaskakujących rozwiązań – nawet takich, których nie sposób wytłumaczyć przy pomocy wiedzy naukowej oraz zdrowego rozsądku... Czy Kuba zdecyduje się połączyć dobro i zło, by przekonać się, co czeka go w miejscu, gdzie panuje zmarły czas? Czy chęć pomocy choremu chłopcu i jego mamie będzie wystarczająco silna, by zaryzykować wywołanie nieprzewidywalnej w skutkach lawiny losu? Druga część cyklu o przemyskiej gemmie – bezcennym tysiącletnim artefakcie – wciąga w literacki świat, z którego trudno się wyrwać. Stefan Darda błyskotliwie łączy realizm z fantastyką, a grozę i kryminał z wątkami historycznymi, nie pozwalając czytelnikowi nawet na chwilę oddechu.

Zachęcamy do lektury!
Dodal: Administrator

27.08.2022

Festiwal Horroru i Kryminału KRYMINALIA LUBYCKIE w Lubyczy Królewskiej


 
Dodal: Administrator

02.06.2022

Spotkanie autorskie w ramach I Chełmskich Targów Książki

Dodal: Administrator

29.01.2021

Wznowienie thrillera "Zabij mnie, tato" już w lutym!


10-go lutego nakładem Wydawnictwa FILIA w księgarniach pojawi się powieść Stefana Dardy "Zabij mnie, tato". Książka miała premierę w 2015 roku i przypadła do gustu wielu czytelnikom. Teraz będzie ją można nabyć w nowej szacie graficznej.

UWAGA!

Na stronie Empik.com trwa już promocyjna przedsprzedaż pod następującym linkiem:

https://www.empik.com/zabij-mnie-tato-darda-stefan,p1257532719,ksiazka-p

Życzymy emocjonującej lektury!
Dodal: Administrator

14.09.2020

"Cymanowski Chłód" już 30-go września!


Śnieg zasypie. nikt się nie dowie...

Mistrzowskie połączenie powieści obyczajowej i thrillera intryguje nieprzewidywalną fabułą i porywa brawurowymi zwrotami akcji.

Końcówka 2018 roku. Pensjonat prowadzony przez Jerzego Zawiślaka i jego wybrankę przygotowuje się do zimowego sezonu, który powinien dać trochę wytchnienia i pozwolić na spokojne przygotowanie ich ślubu. Okoliczne lasy zastygają w mroźnym letargu, jezioro skuwa lód, ziemia jest skryta pod śnieżnym całunem. Ale chłód panuje tylko na zewnątrz. Niektórzy mieszkańcy i goście pensjonatu „Cymanowski Młyn” skrywają sekrety, które miały nigdy nie wyjść na jaw, a które z każdą chwilą są coraz bliżej odkrycia…

Kim tak naprawdę jest Anna? Kogo obawia się Kostuch? Czy Formellowie dotrzymają złożonej przez Jakuba obietnicy? I w jaki sposób dziecku Moniki i Macieja może zagrozić tajemnica starego naszyjnika z szafirem?


Dodal: Administrator

12.06.2020

"Jedna krew" już w księgarniach!


Miło nam poinformować, że 9 czerwca miała miejsce premiera nowej powieści Stefana Dardy zatytułowanej "Jedna krew".

Powieść dostępna jest w księgarniach stacjonarnych, internetowych, a także jako ebook.

Opis wydawcy:

Był rok 1984, gdy w niewielkiej bieszczadzkiej wiosce miały miejsce dramatyczne wydarzenia, po których nieboszczykom przed pochówkiem odcinano głowę i przebijano pierś metalowym zębem brony. Po jakimś czasie zaniechano tego zwyczaju i przez wiele lat żaden zmarły nie zakłócał spokoju tamtejszym mieszkańcom. Wieńczysław Pskit w połowie lat osiemdziesiątych XX wieku był małym chłopcem i cudem uniknął niebezpieczeństwa ze strony ukochanej siostry. Miał nadzieję, że nigdy więcej nie usłyszy o „jednej krwi”, która burzy się w żyłach po śmierci i każe szukać wiecznego ukojenia. Tymczasem rok 2011 niespodziewanie wskrzesza dawne koszmary…

Dodal: Administrator


ARCHIWUM

2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
© Stefan Darda 2023

wykonanie: WebDuDi
Strona dopasowana do rozdzielczości 1024x768 lub wyższych